A bőrt és a szemet károsító napsugarak a láthatatlan, ≤ 400 nm hullámhosszú UVA- és UVB-sugarak.
Az UVB-sugarak a bőr külső rétegének, az epidermisznek a károsodását okozzák, ennek eredménye a leégés. Az UVA-sugarak a bőr mélyebb rétegeibe hatolnak, és képesek elpusztítani a bőr rostjait, csökkentik a bőr rugalmasságát, így a bőr idő előtt öregedni kezd, ráncok alakulnak ki és hiperpigmentáció jön létre.
Az Oriflame Cosmetics a napozószerek teljes skáláját kínálja, a termékek biztosítják az UVA- és UVB-védelmet. Termékeink eleget tesznek a fényvédelemre és az UV-védelemre, valamint a termékek címkézésére vonatkozó, legújabb EU-ajánlásoknak.
Az Oriflame Cosmetics napszemüvegei 100%-os UV-védelmet nyújtanak (az EN 1836:1997 [280nm - 780nm] teszt szerint), és CE (európai megfelelőségi) jóváhagyást kaptak.
Mennyi az Oriflame termékek szavatossági ideje?
A legtöbb Oriflame-termék eltarthatósága 36 hónap (3 év). Kivételt képeznek a körömlakkok, amelyek esetében a szavatossági idő 30 hónap (2,5 év).
Valamennyi készítményünk lejárati ideje fel van tüntetve a külső csomagoláson, és a lejárati idő a termék gyártásától számított 36 hónap.
Használ-e az Oriflame bármilyen veszéjes összetevőt?
Az Oriflame büszke a természetességet középpontba helyező, svéd gyökereire. Biztonságossági, környezetvédelmi és etikai okoknál fogva még számos, legálisan egyébként engedélyezett összetevő sem található meg a készítményeinkben.
Nem használunk továbbá olyan összetevőket sem, amelyek az ún. CMR-csoportba tartoznak. (rákkeltő, mutagén és reprodukciót gátló anyagok).
Az összetevők folyamatos ellenőrzése érdekében az Oriflame figyelemmel kíséri a tudományos eredményeket, és kiemelt figyelmet szentel a vásárlók érdekeinek.
Az aktuális információk birtokában így mindig készen állunk arra, hogy olyan összetevőket alkalmazzunk, melyek ártalmatlanok a fogyasztók egészségére, illetve a környezetre.
Az Oriflame vásárlói biztosak lehetnek abban, hogy a készítményeinkben felhasznált, valamennyi összetevő teljes mértékben megfelel az európai és a nemzetközi kozmetikai előírásoknak. Termékeinket a legszigorúbb biztonsági előírásoknak megfelelően gyártjuk, így használatuk semmilyen tekintetben nem veszélyezteti az emberi szervezetet.
Mit jelöl a "Felbontás utáni felhasználhatóság" szimbólum?
z EU kozmetikai termékekről szóló irányelv 7. módosításának előírása kötelezővé teszi a „Felbontás utáni felhasználhatóság" feltüntetését a készítmények csomagolásán.
A piktogram arról tájékoztatja a vásárlókat, hogy a csomagolás felbontásától kezdve még mennyi ideig (hónapig) használható biztonságosan a készítmény.
Egy 2010. májusi lejáratú, 12 hónapos „Felbontás utáni felhasználhatóság"-ot mutató terméket legkésőbb 2009 májusában ki kell nyitni, és el kell kezdeni a használatát.
A mikrobiális szennyeződéstől védett termékeknél - körömlakkok, rúzsok és EdT-k, valamint a biztonsági csomagolással ellátott termékek, például aeroszolok (amelyek használata nem jár a tégely, flakon felnyitásával) esetén - ezen információ feltüntetése nem szükséges.
.
Hány faktoros fényvédelem (SPF) elegendő a legtöbb bőrtipusnak?
őrünket mindennap éri napfény. Ezért különösen fontos olyan nappali arcápoló használata, amely fényvédelmet (SPF) is biztosít.
A 8-as faktorú fényvédelem (SPF 8) alacsony sugárzás ellen véd, a 15-ös pedig közepes sugárzás ellen. Az erős sugárzás elleni védelemhez minimum 30-as faktorú fényvédelem szükséges.
Az összes Oriflame-termék biztosítja az UVA- és UVB-védelmet.
Azon időszakokra, amikor sokáig tartózkodunk a napon (nyaralás, vízparti tevékenység, sportolás a szabadban), azon napozószereink használatát javasoljuk, amelyek 40-es faktorú fényvédelmet nyújtanak. A gyermekeknek a speciálisan az ő igényeiknek megfelelően kifejlesztett napozókrémeket ajánljuk.
A legtöbb bőrtípusra elegendőek a 15-30-as faktorú készítmények, a gyermekek és az érzékeny bőrű felnőttek bőrének védelmére a 30-as, illetve az ennél magasabb faktorú napozószerek használata ajánlott.
Nagyon fontos a fényvédelmet nyújtó napozószerek rendszeres és előírt mennyiségben történő használata (5-6 teáskanálnyi mennyiség a teljes testre).
A napozás délelőtt 11 és délután 3 óra között kerülendő. Ebben az időszakban a legerősebb a sugárzás.
Mi az Oriflame állásfoglalása az állatokon történő teszteléssel kapcsolatban?
Az Oriflame soha nem járult hozzá kozmetikai összetevők állatokon való teszteléséhez, és soha nem bízta meg beszállítóit ilyen jellegű tesztek elvégzésével.
Örömmel fogadtuk az EU Kozmetikai irányelvének 7. kiegészítését, amely szigorúan szabályozza az állatokon történő tesztelést, megfelelő egyensúlyt teremtve az állatok védelme és a fogyasztók biztonsága között. Ennek megfelelően 2009 márciusától kezdődően tilos a végtermékek és az összetevők állatokon történő tesztelése.
Az Oriflame tiszteletben tartja a különböző országok törvényi előírásait. Némely ország megkövetelheti, hogy állatkísérletekkel szerzett tesztadatok is rendelkezésre álljanak. Az ilyen követelményt támasztó országok számára a vállalat teljes körű termékregisztrációs információt biztosít, beleértve az Európai Kozmetikai Irányelvekkel összhangban lévő biztonsági értékelést is. Ez elviekben szükségtelenné teszi az állatkísérleteket, és vállalatunk minden igyekezetével azon van, hogy az illetékes hatóságok elfogadják ezeket az adatokat. Ahol mégsem sikerül a jóváhagyás, ott a termékeket további vizsgálatnak vagyunk kötelesek alávetni. Minden esetben támogatjuk azonban a helyi törvények megváltoztatását célzó munkát annak érdekében, hogy azok összhangba kerüljenek az európai előírásokkal.
Az Oriflame kozmetikumokat használhatják vegetáriánusok / vegánok is?
Az Oriflame Cosmetics stratégiája, hogy kozmetikai termékeihez nem használ fel halott állatok testéből kinyert összetevőket.
Kizárólag olyan állati eredetű „melléktermékek" kerülnek a kozmetikai termékeinkbe, amelyek kinyerése semmilyen tekintetben sem veszélyezteti az állatokat. Ilyenek például a tej, a méz, a lanolin, a méhviasz, amelyek igen jótékony hatást fejtenek ki.
Valamennyi kozmetikai termékünket használhatják a vegetáriánusok és a legtöbb termékünket a vegánok is.
Wellness-termékeinkben hal-olajat és hal-zselatint használunk. Az Italporok tojást, valamint zöldborsó, és tejsavó-fehérjét tartalmaznak.
Hogyan értelmezhető az összetevők listája?
Az EU kozmetikai irányelvével összhangban valamennyi kozmetikum csomagolásán kötelező feltüntetni az összetevők listáját.
A készítményben legalább 1%-ban vagy nagyon arányban jelen lévő összetevőket arányuknak megfelelően, csökkenő sorrendben tüntetjük fel. Azon összetevők, amelyek aránya 1%-nál kisebb, a lista végén, tetszőleges sorrendben szerepelnek.
A listában felsorolt összetevők kizárólag az Európai Bizottság által jóváhagyott alkotóelemek, amelyek megtalálhatók a Kozmetikai Összetevők Nemzetközi Elnevezéstárában (INCI).
Néhány közismert összetevő esetében előfordulhat annak latin elnevezése (például: a víz megfelelőjeként az „aqua" vagy a méhviasz megfelelőjeként a „cera alba") vagy különböző vegyületek elnevezésének nemzetközileg elfogadott rövidítése.
Mely szabályzatok betartásához ragaszkodik az Oriflame Cosmetics vállalat?
Az Oriflame Cosmetics vállalat politikája értelmében valamennyi termékösszetevőnek és termékformulának meg kell felelnie az EU kozmetikai termékekről szóló irányelve legújabb módosításának, amely összhangban van az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) biztonsági előírásaival.
A nemzetközi szabványok dokumentumait az írországi Dublinban lévő kutatás-fejlesztési központban tartjuk nyilván.
Ezen szabályozások az alábbiakra terjednek ki: alkalmazott nyersanyagok, biztonsági eljárások, megfelelő gyártási folyamatok, összetevők feltüntetése és címkézés, termékreklamáció és a termékinformációs anyagok ellenőrzése.
MI AZ ASTAXANTHIN?
Az astaxanthin (kiejtése: asta-xan-thin) egy vörös festékanyag, amely a karotinoidok családjába tartozik. A karotinoid egy színanyag, amely természetes formájában a növényekben, algákban, gombafélékben, élesztőben, lazacban, pisztrángban, rákokban, stb. található meg.A növények és algák életében két fontos szerepet is betöltenek: az elnyelt fényenergiát felhasználják a fotoszintézis során, valamint megvédik a klorofilt a fény okozta károsodástól.Az emberi szervezetre is lényeges hatást gyakorolnak, hiszen az étkezések alkalmával elfogyasztott karotinoidok, felhalmozódnak a bőrünkben, ahol fényvédő hatást gyakorolnak.
A tanulmányok azt mutatják, hogy az astaxanthin egy nagyon erős, hatékony antioxidáns. Az E vitaminnál 100-szor erősebb szabadgyökfogó tulajdonsággal rendelkezik.
A szabad gyökök, instabil atomok, páratlan elektronokkal, amelyek „elrabolják" más atomok elektronjait. Amikor a szabad gyökök stabil molekulákat támadnak meg és elektronokat el rabolnak tőlük, maga a stabil molekula is szabad gyökökké válik, ezzel elindul képződésük láncreakciója. Számos tudós azt vallja, hogy az öregedési folyamatok elindulásának hátterében a szabad gyökök kialakulásának szabályozatlan láncreakciója áll. Az astaxanthin egyedi molekuláris szerkezetének köszönhetően nagyon erős antioxidáns.